Uszkodzenia wodne są najczęstszą przyczyną przedwczesnej awarii smartfonów. Jeśli woda jest pryskana dużo lub przez długi czas, może łatwo przesiąknąć przez pęknięcia lub specjalne otwory w obudowie telefonu.

Jakie są zagrożenia związane z zalanym iPhonem?

Może spowodować zwarcie i sprawić, że telefon nie będzie nadawał się do użytku; może również uszkodzić samą płytę główną, która jest sercem iPhone’a i zapewnia działanie wszystkich innych części. Aby to naprawić, może być konieczne rozebranie telefonu i wyczyszczenie wszystkich wewnętrznych części za pomocą specjalistycznych środków czyszczących, które są używane tylko przez zaawansowane, wysokiej klasy punkty naprawy iPhone’a.

Czy zalany iPhone można naprawić w punkcie naprawy iPhone’a?

Wiele warsztatów w ogóle nie naprawi zalanych płyt głównych. Tylko kilka zakładów naprawczych w Polsce oferuje tę usługę, ze względu na złożoność naprawy i duże ryzyko uszkodzenia. Jeszcze trudniej jest naprawić skutki używając jedynie narzędzi dostępnych w domu.
Dobra wiadomość jest taka, że uszkodzenia spowodowane przez płyny nie zawsze oznaczają konieczność zakupu nowego telefonu. Najlepszym sposobem naprawy uszkodzonego wodą iPhone’a jest oddanie go do centrum naprawy iPhone’a. Technik może zdiagnozować problem i wymienić niezbędne części.

Co zrobić, gdy mój iPhone zostanie zalany?

Nie należy podłączać zalanego iPhone’a do źródła zasilania. Jeśli podczas powodzi iPhone jest podłączony do jakiegoś urządzenia, natychmiast go odłącz i nie podłączaj ponownie. Nie należy używać urządzenia z suszarką do włosów. Wentylator rozprowadzi ciecz głębiej w telefonie, a gorące powietrze tylko powiększy szkody. Jeśli tak się stanie, podejmij natychmiastowe działania i zgłoś uszkodzenie do dostawcy iPhone’a, aby można było zorganizować naprawę po zalaniu. To jedyny sposób na uratowanie urządzenia.

Jak naprawić uszkodzenia iPhone’a po powodzi?

Zanim dojdzie do wypadków, należy pamiętać, że uszkodzenia spowodowane zalaniem mogą łatwo zniszczyć nawet najbardziej zaawansowane telefony komórkowe i jedynym sposobem na uniknięcie tego jest zakup wodoodpornego etui. Wodoodporne etui wykonane są z różnych materiałów, takich jak guma czy silikon. Mogą one szczególnie chronić obszary narażone na krople wody, takie jak głośnik, mikrofon i podstawa.