Obecnie powstały dwa obozy – jedni kochają iPhony, inni są fanami urządzeń działających na systemie Android. Obie grupy przekonują, że to właśnie ich telefony są najbardziej praktyczne i wygodne  w użytkowaniu. Jaka jest prawda? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety, a zakup telefonu w dużej mierze jest uwarunkowany indywidualnymi upodobaniami i preferencjami.

Parametry techniczne

Telefony Apple to najlepiej wyposażone smartfony na rynku i w zasadzie trudno z nimi konkurować pod tym względem. Wyróżniają je doskonałe aparaty fotograficzne, procesory, dużo pamięci wewnętrznej, to wszystko sprawia, że są uważana za najlepsze. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele odpowiednich iPhonów, chociażby świetne Huawei P30 Pro, które w żaden sposób na ustępują jakością smart fonom Apple. 

Cena

Za jakość trzeba słono zapłacić – Iphony to zdecydowanie najdroższe telefony, bo za najnowszy model smartfon z nadgryzionym jabłkiem trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. W tym wypadku inne marki typu Samsung, Huawei, Xiaomi wypadają dużo lepiej, bo proponują telefony w dużo przystępniejszych cenach. Rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi modelami jest duża, także każdy znajdzie coś dla siebie.

System operacyjny

Na koniec trzeba poruszyć najważniejszą kwestię, a mianowicie system operacyjny. iOs i Android mają liczne zalety, ale też wady.  System dedykowany urządzeniom Apple wydaje się bardziej intuicyjny i płynniejszy w działaniu, mają bardzo przyjemny interfejs. Z kolei telefony zaopatrzone w Androida również nie ustępują jakością