iPhone oferuje szereg funkcji pozwalających użytkownikom w prosty sposób korzystać z różnych funkcji oszczędzania energii. Aby wydłużyć czas pracy baterii, iPhone oferuje tryb oszczędzania energii. Funkcja ta jest dostępna w iOS 11, a aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania systemu operacyjnego może pomóc Ci w optymalizacji tej funkcji.

Co to jest Tryb oszczędzania energii?

Tryb oszczędzania energii na iPhone’ie jest funkcją, która automatycznie włącza się, gdy bateria telefonu osiągnie określony poziom. Jest to szczególnie ważne dla osób, które coraz częściej korzystają z telefonów w bardzo określonych okolicznościach i dążą do jego maksymalnego wyczerpania.

Jak wykorzystać tę funkcję?

Korzystanie z Trybu oszczędzania energii na iPhone’ie jest bardzo proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do menu Ustawienia. W tym miejscu można włączyć i wyłączyć Tryb oszczędzania energii. Tryb ten można również skonfigurować indywidualnie dla danego telefonu w zależności od upodobań użytkownika.

Szybsza ładowarka

Jednym ze sposobów na optymalizację wydajności baterii jest użycie szybszej ładowarki. Istnieją różne rodzaje ładowarek, które mogą znacznie zwiększyć szybkość ładowania baterii. Warto wiedzieć, że szybsze ładowanie może być również szkodliwe dla baterii, więc regularne ładowanie przy użyciu normalnej ładowarki jest zalecane.

Ograniczenie czasu pracy w bezruchu

Ograniczenie czasu pracy w bezruchu może przedłużyć czas pracy baterii przez około 25%. Aby zoptymalizować działanie trybu oszczędzania energii, możesz wybrać opcję Ustawienia> Ekran i bezruch i przejrzeć ustawienia dostosowane do Twoich wymagań.

Używanie aplikacji Smart Battery Case

Smart Battery Case jest spec

Aktywacja Optimized Battery Charging

Optimized Battery Charging to funkcja, która automatycznie ładuje baterię w taki sposób, żeby zapobiec jej przegrzewaniu się i erozji. Dzięki temu możesz lepiej wykorzystać swoją baterię i uniknąć jej szybkiego zużycia. Funkcja ta może być aktywowana poprzez Ustawienia> Bateria> Optymalizowane ładowanie baterii.

  • Aby włączyć funkcję optymalizowanych ładowanek baterii, przejdź do Ustawienia> Bateria> Optymalizowane ładowanie baterii.
  • Kliknij opcję „Włącz Optimized Battery Charging”, aby aktywować funkcję.
  • Ustawienia te mogą także być automatycznie włączone na podstawie twoich dotychczasowych nawyków ładowania.

Używanie aplikacji Smart Battery Case

Smart Battery Case to specjalna obudowa do iPhone’a od Apple. Obudowa ta zawiera baterię, która może pozwolić Ci korzystać ze swojego telefonu jeszcze dłużej. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który byłby inaczej przeznaczony na ładowanie.

  • Aby maksymalnie wykorzystać tę funkcję, wybierz opcję Ustawienia > Ekran i bezruch i przejrzyj ustawienia dostosowane do Twoich preferencji.
  • Optymalizacja szybkości ładowania – Możesz również skorzystać z szybszych ładowarek, aby szybciej ładować baterię. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że zbyt szybkie ładowanie może mieć wpływ na żywotność baterii. Najlepiej jest regularnie ładować telefon z wykorzystaniem normalnych ładowarek.
  • Aktywacja Optimized Battery Charging – Funkcja Optimized Battery Charging pozwala zoptymalizować czas ładowania baterii, aktywując ją w odpowiednim czasie. Aby aktywować tę funkcję, wejdź w Ustawienia > Bateria > Optymalizacja baterii i wybierz opcję włączenia.