Użytkownicy smartfonów podzielili się na dwie grupy. Jedni uwielbiają Androida i przekonują, że jest to najlepszy system operacyjny na świecie, drudzy zachwalają system iOS marki Apple, który ponoć jest niezawodny w każdej sytuacji. Co wybrać? Czy kupić telefon z Androidem czy iOS-em?

Android         

Android to jeden z najpowszechniejszych i najchętniej wykorzystywanych systemów na telefony. Można go znaleźć zarówno w smartfonach tanich i prostych, jak i modelach bardzo nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie. Zaletą  system jest duża ilość różnego rodzaju aplikacji, trzeba pochwalić go również za możliwość dostosowania, konfiguracji w przypadku użytkowników zaawansowanych. To bez wątpienia dobry system operacyjny dla każdego, kto szuka niedrogiego smartfon. Oczywiście system ma również pewne wady,  decydując się na telefon z Androidem mamy niewielką kontrolę nad instalowanymi aplikacjami, co przekłada się z kolei na mniejsze bezpieczeństwo system.

iOS

System operacyjny iOS jest dostępny wyłącznie dla użytkowników smartfonów marki Apple, dlatego działa bardzo szybko i płynnie. Jest w 100% dopasowany i zoptymalizowany pod kątem zastosowanych w telefonie podzespołów. Przez wielu uważany jest za system niezawodny i trudno się z tym nie zgodzić. Osoby, które wcześniej użytkowały telefon a Androidem, następne przeniosły się na iOS-a deklarują, że drugi raz nie wróciliby do Androida. Telefony Apple są po prostu bardzo wydajne, mają doskonałe parametry, a system jest świetne dopasowany do użytkownika. Smartfony są chwalone za łatwą obsługę, intuicyjny interfejs. Jedyną wadą może okazać się wysoka cena iPhonów oraz małe możliwości zaawansowanej konfiguracji oraz personalizacji.