Smartfony marki Apple cieszą się niesłabnącą popularnością – są praktyczne, łatwe w obsłudze, mają dużo pamięci wewnętrznej, doskonałe procesory. Czy iPhone XS to dobry wybór? Czy warto zdecydować się na zakup tego modelu telefonu?

Parametry techniczne

iPhone XS to klasa sama w sobie. Telefon posiada doskonały 5,8 calowy ekran OLED o zagęszczeniu pikseli na poziomie 458 ppi, który wspiera technologię HDR. Choć omawiany model jest bardzo podobny do iPhone’a X, to wyświetlacz nie jest identyczny – jest lepszy. Można liczyć na świetne odwzorowanie kolorów, warto wspomnieć również o zastosowaniu solidnego szkła, które doskonale chroni telefon przed uszkodzeniem. Jeżeli chodzi o kwestię zabezpieczenia telefonu, model XS został zaopatrzony w skaner twarzy Face ID, ekran odblokowuje się bardzo szybko, rzadziej występuje problem z tym, że telefon nie rozpoznaje naszej twarzy.

Telefon dostępny w dwóch rozmiarach

Apple zdecydował się na wypuszczenie iPhona XS w dwóch rozmiarach, także można wybierać spośród modelu z 6,5 calowym wyświetlaczem, dostępny jest też model z 5,8 calowym ekranem. Oba smartfony mają takie same parametry, oczywiście poza rozdzielczością i pojemnością akumulatora. Telefon robi dobre wrażenie, jest wykonany solidnie, stalowa ramka i szklane plecki skutecznie chronią urządzenie przed uszkodzeniem czy porysowaniem. Smartfon jest oczywiście odporny na zalanie i to nie tylko w wodzie (do 2 m przez 30 min).

Czy warto zdecydować się na zakup tego modelu smartfon? Z pewnością, tak. To ulepszona wersja iPhona X, do tego można wybierać spośród dwóch rozmiarów telefonu.