Wybór smartfona nie jest taki prosty, jak może się wydawać trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, dokładnie prześledzić parametry poszczególnych modeli telefonów i zastanowić się, jaki będzie najlepszym rozwiązaniem dla nas. Czym różni się marka Apple od Xiaomi? Producent Xiaomi stawia na niską ceną, natomiast produkty Apple są drogie, jednak uważane za jedne z najlepszych na rynku światowym. Czy wybór jest oczywisty? Niekoniecznie.

Xiaomi Redmi

Smartfony Xioaomi Redmi cieszą się bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić, ponieważ są niedrogie, jednocześnie bardzo solidne, nowoczesne o dobrych parametrach. Te telefony zalicza się do klasy Premium, jednocześnie są bardzo przystępne cenowo, co czyni je doskonałą propozycją dla każdego, komu z jednej strony zależy na dobrym telefonie do codziennego użytkowania, ale z drugiej strony nie chce przepłacać. Oczywiście producent oferuje również smartfony w wyższych cenach, dobrym przykładem jest seria Mi.

Apple – klasa sama w sobie

iPhony budzą zainteresowanie i mimo swojej wysokiej ceny są kupowane bardzo chętnie. Co więcej, po nowe modele telefonów zawsze ustawia się kolejna chętnych. Apple to prawdziwy gigant na rynku telefonów komórkowych. Za najnowszego iPhona trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych, co jest sporym wydatkiem. Są to jednak urządzenia naprawdę wysokiej jakości, które mogą posłużyć przez lata, więc jak możemy pozwolić sobie na większy wydatek, to jak najbardziej warto się zdecydować na taki zakup.

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, która marka jest lepsza. Dużo zależy od naszych preferencji oraz budżetu. W każdym razie marka Xiaomi proponuje urządzenia naprawdę dobrej jakości, które są zachwalane przez użytkowników. Gdy nie mamy dużego budżetu, będzie to dobry wybór.